Loading…

Rikthehet i ftohti në Kosovë

  • 07/02/2017 | 23:15

Rikthehet i ftohti në Kosovë

Temperaturat pranverore që mbretëruan këto ditë të shkurtit në vendin tonë, do të përfundojnë të mërkurën.


Në vendin tonë, të mërkurën temperatura minimale do të jetë minus 1, kurse maksimalja do të arrijë deri në 5 gradë celsius.

Në zonat malore dhe me lartësi të madhe mbidetare mund të ketë edhe reshja të lehta bore.

Ndërkaq, në ditët në vazhdim këto temperatura do të shënojnë edhe më shumë rënie. Të enjten në Prishtinë temperatura do të zbres deri në -2 gradë, kurse premten dhe të shtunën deri në -3 gradë celsius.

Gjatë këtyre ditëve, temperatura maksimale nuk do të shkojë më lartë se 5 gradë celsius.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë