Loading…

Rikthehet Hardh Fest

  • 23/05/2022 | 13:09

Rikthehet Hardh Fest

Festivali tradicional më i madh në Kosovë, Hardh Fest, rikthehet më 2,3 dhe 4 shtator në Rahovec.


Sipas organizatorëve, pas një pauze dy vjeçare, rikthehet festivali më i vizituar në vend dhe atë më i fuqishëm se kur më parë.

“Me plotë risi dhe atraksione me vizitor vendore e ndërkombëtare do të shënojmë edhe një edicion të paharruar me plotë aktivitete origjinale. Festivali tradicionalisht mbahet në patronatin e kryetarit të Komunës Rahovec, me përkrahjen e Komunës Rahovec, MKRS, MBPZHR dhe sponsorëve. Më 2, 3 dhe 4 shtator, Hardh Fest në Rahovec është festë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë