Loading…

Rikthehet bora në Kosovë: Këtë ditë pritet të zbardhohet toka përsëri

  • 07/12/2019 | 12:38

Rikthehet bora në Kosovë: Këtë ditë pritet të zbardhohet toka përsëri

Në Kosovë pritet që bora të rikthehet në ditën e mërkurë, derisa temperaturat do të shkojnë deri në 1 gradë, transmeton Gazeta Metro.


Sot në Kosovë po mban mot i vranët dhe me shi, ku temperaturat janë mjaft të ulëta.

Më larta pritet të shënohet në 6 gradë Celsius, ndërsa në mbrëmje do të shënojë -1 gradë.

Ndërkaq sipas Weather Radar, të mërkurën pritet që vendi të përfshihet përsëri nga reshjet e borës.

Këto reshje nuk do të zgjasin shumë dhe përsëri ditëve tjera do të ketë mot të vranët, pa ndonjë reshje.

Më poshtë keni parashikimin deri ditën e mërkurë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë