Loading…

Rikthehen reshjet e borës, ky mot na pret ditëve në vazhdim

  • 24/02/2022 | 21:46

Rikthehen reshjet e borës, ky mot na pret ditëve në vazhdim

Në Kosovë, gjatë dy ditëve në vazhdim do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.


Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se vranësirat ditën e shtune kryesisht në pjesën e dytë të ditës, parashihen të sjellin reshje shiu dhe bore në vise të larta por reshje parashihet të ketë edhe në viset mesatare dhe të ulëta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga perëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë