Loading…

Rikthehen ndeshjet e Superligës: Spikat derbi mes Prishtinës dhe Dritës

  • 28/09/2022 | 09:12

Rikthehen ndeshjet e Superligës: Spikat derbi mes Prishtinës dhe Dritës

Albi Mall Superliga e Kosovës rikthehet sot (e mërkure) në aksion, për të zhvilluar ndeshjen që kishte mbetur nga xhiroja e parë dhe ajo nga e treta.


Ndeshja mes Malishevës dhe Ballkanit fillon në ora 13:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Liman Gegaj”.

Skuadra nga Suhareka gjendet në vendin e tretë me 12 pikë, ndërsa ajo malishevase në të tetin me shtatë sosh.

Por, derbi i kësaj dite është padyshim në mes të Prishtinës dhe Dritës që do të duhej të zhvillohej në javën e tretë.

Drita është aktualisht lier me 17 pikë, ndërsa Prishtina gjendet në pozitën e katërt me 11 sosh.

Ky takim fillonn në ora 19:00 dhe luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë