Loading…

Rezultatet e autopsisë të mërkurën ose të enjten

  • 14/11/2016 | 19:34

Rezultatet e autopsisë të mërkurën ose të enjten

Rezultatet e autopsisë për Astrit Deharin pritet të bëhen publike në mes të kësaj jave. Këtë për gazetametro.net e kanë bërë të ditur burime nga ekipi i ekspertëve që kanë marr pjesë në këtë proces.

“Të mërkuren ose të enjten raporti i autopsisë do të jetë i gatshëm”, ka thënë ky burim.

Në procesin e autopsisë, i cili u bë të hënën e kaluar, morën pjesë edhe ekspertë të pavarur, të përzgjedhur nga familja Dehari.

Në rezultatet pre-eliminare thuhet që Dehari vdiq nga asfeksia, mungesa e frymëmarrjes. Por rrethanat mbetën ende të pasqaruara deri në rezultatet e fundit që do nxjerrë mjekësia ligjore.

Kujtojmë se Astrit Dehari vdiq në qendrën e paraburgimit në Prizren më 5 nëntor./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë