Loading…

Rexhep Selimi ‘godet’ Ramush Haradinajn: Qeveria jote në panik

  • 22/08/2018 | 22:33

Rexhep Selimi ‘godet’ Ramush Haradinajn: Qeveria jote në panik

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka deklaruar se nëse qeveria është e shqetësuar kur ka hetime të krimeve edhe më të shqetësuar duhet të jetë populli se çfarë qeverie e udhëheq.


Sipas Selimit, kur një prokuror alarmon për një krim e të implikuarit janë nën panik, kjo e ndihmon zbulueshmërinë e krimit.

Këto reagime të Selimit erdhën pas zhvillimeve të fundit në drejtësinë kosovare ku Prokurori Special, Elez Blakaj dha dorëheqje teksa më pas deklaroi se ishte kërcënuar nga figura të njohura kosovare.

Ndërsa sot Shoqëria Civile kishte organizuar një protestë me kërkesë për shkarkimin e Kryeprokurorit Aleksander Lumezit dhe vendosjen e vetingut të gjyqësisë në vend.

Postimi i plotë i Selimit:

Qeveria, ne vend se ta marre ne mbrojtje drejtesine e kercenuar, ajo po e kercenon drejtesine.

Nese qeveria eshte e shqetesuar kur ka hetime te krimeve poaq me te shqetesuar duhet te jemi ne se cfare qeverie na udheheq.

Kur nje prokuror alarmon per nje krim e te iplikuarit jane nen panik, kjo e ndihmon zbulueshmerine e krimit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë