Loading…

Rexhep Selimi beson se Haradinaj do ta shkarkojë Rikallon

  • 03/10/2017 | 16:33

Rexhep Selimi beson se Haradinaj do ta shkarkojë Rikallon

Deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi është i bindur se kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj shumë shpejt do ta shkarkojë ministrin e Bujqësisë Nenad Rikallon.


“E kam një besim  të madh se Ramushi do ta shkarkojë  Rikallon”, ka thënë Selimi.

Ai tha se ndoshta Qeveria nuk u beson atyre, por mes Rikallos dhe qytetarëve të lagjes “Dardania” duhet t’u besojë atyre që po sjellin dëshmi.

LEXO EDHE: Haradinaj: S’ka prova për akuzat ndaj Rikallos. 

Selimi tha se Haradinaj mund ta shkarkojë një ministër sepse e ka këtë mandat.

Në fund ish-komandanti i UÇK-së tha se ai nuk do ta bashkojë votën me Listën Serbe nëse ata kërkojnë shkarkimin e Ramush Haradinajt. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë