Loading…

Rexhep Ismajli anëtar në Akademinë Amerikane, flet studiuesi shqiptar

  • 21/04/2018 | 21:17

Rexhep Ismajli anëtar në Akademinë Amerikane, flet studiuesi shqiptar

Një studiues nga Kosova do të jetë në një akademi në të cilën më parë kanë qenë anëtarë edhe Albert Ajnshtajn, Çarles Darvin e Nelson Mandela.

Rexhep Ismajli ende nuk ka informacione të sakta se kush e ka nominuar në Akademinë e Arteve dhe Shkencave në SHBA. Për Klan Kosovën, Ismajli thotë që në tetor do të udhëtojë për në Amerikë ku do të marrë edhe zyrtarisht anëtarësinë në akademinë amerikane.

Gjuhëtari është edhe anëtar i akademisë së arteve dhe Shkencave europiane që disa vite, ndërsa shton që përzgjedhja si një prej gjuhëtarëve më të mirë në Amerikë mund të ketë ndikuar që ai të pranohet edhe në Akademinë e Arteve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë