Loading…

‘Resident Evil; The Final Chapter’ premierë në Kino ABC

  • 24/01/2017 | 18:06

‘Resident Evil; The Final Chapter’ premierë në Kino ABC

Në kinemanë ABC me 26 janar shfaqe premiera botërore e filmit “Resident Evil; The Final Chapter” në formatin HD.


Ky film është me regji nga Paul W.S Anderson, dhe është i zhanrit aksion, thriller dhe fantastiko-shkencor. Në rolet kryesore të këtij filmi janë Milla Jovovich, Ali Larter, Shawn Roberts, Ruby Rose, Eoin Macken, Rola, Lee Joon-Gi, William Levy, Iain Glen, transmeton gazetametro.net

Alice (Mila Jovovich) është e mbijetuara e vetme nga kryengritja përfundimtare e njerëzimit kundër pavdekësisë. Ngjarja pason zhvillimet në Resident Evil: Retribution. Tani, Alice duhet të kthehet atje ku ankthet filluan – Kosherja në qytetin Racoon,  ku Njesiti Ombrella mbledhë forcat e saj për një goditje përfundimtare kundër të mbijetuarve të vetëm të apokalipsit. /gazetametro.net

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë