Loading…

Rekord dënimesh nga Policia e Kosovës

  • 15/02/2017 | 12:49

Rekord dënimesh nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës dje ka shqiptuar hiç më pak se 1260 dënime trafiku. Kështu thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.


Siç shihet, dje ka qenë një numër i madh dënimesh, krahasuar me dy ditë përpara. Para dy ditësh, Policia kishte shqiptuar 960 dënime, ndërkaq dje mbi 1200.

Ndërkaq, Policia gjithashtu njofton se gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur 34 aksidente. 8 nga këto aksidente kanë sjellur të lënduar, ndërkaq 26 të tjerë kanë rezultuar vetëm me të lënduar.

Po ashtu, raportohet se gjatë ditës janë arrestuar 25 persona, nga të cilët 7 ende vazhdojnë të jenë në mbajtje./gazetametro.net

Aksidente fatale 000
Aksidente me të lënduar 008
Aksidente pa të lënduar 026
Tiketa trafiku të shqiptuara 1260
Arrestime 025
Në mbajtje 007
Në vuajtje të dënimit 005

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë