Loading…

Reforma zgjedhore prek 13 nene të Kushtetutës

  • 12/11/2016 | 07:58

Reforma zgjedhore prek 13 nene të Kushtetutës

Janë 13 nene të Kushtetutës që do t’i nënshtrohen amendamentimit për llogari të reformës zgjedhore, që javën e shkuar e ka iniciuar presidenti Hashim Thaçi

Procesi ka marrë rrugë, pavarësisht refuzimit të opozitës për t’u përfshirë në të.

Kreu i shtetit e ka mbajtur të premten takimin e dytë me përfaqësues të subjekteve politike.

Pjesëmarrës aty kanë qenë përfaqësuesit e partnerëve kryesorë të koalicionit qeverisës – Partisë Demokratike dhe Lidhjes Demokratike.

Kanë qenë edhe përfaqësuesit e 14 partive të tjera, 9 prej të cilave u takojnë komuniteteve pakicë./koha.net/

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë