Loading…

Reforma në Administratën Publike një nga kriteret e BE-së

  • 02/11/2016 | 11:54

Reforma në Administratën Publike një nga kriteret e BE-së

Edhe njëherë është theksuar se reforma e Administratës Publike është njëri prej kritereve të Bashkimit Evropian për proceset e integrimeve evropiane.

Kjo deklaratë u përsërit edhe sot nga ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar, në takimin e Këshillit të Ministrave për Reformën e Administratës Publike, ku Yagcilar është kryesues i këtij këshilli.

Ai, tha se aktualisht janë në proces të hartimit të Strategjisë për Planifikim dhe Koordinim të Politikave.

Ndërsa si prioritet të këtij Këshilli u theksua se janë Ligji për Shërbyesit Civil, Ligji për Pagat dhe Ligji për Administratë Publike.

Të gjitha këto ligje sipas ministrit Yagcilar, mundësojnë përfitimin financiar të Kosovës nga Komisioni Evropian./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë