Loading…

Recetë për krepa me djathë – gatim ndryshe, i shpejtë dhe i lehtë

  • 21/10/2021 | 13:28

Recetë për krepa me djathë – gatim ndryshe, i shpejtë dhe i lehtë

Deri tani nuk i keni gatuar kështu.

Krepat me djathë shërbeni me jogurt, domate të freskëta, proshutë për kafjall apo darkë, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 2 vezë;
– kripë;
– 150 g djathë feta;
– 300 ml qumësht;
– 200 g miell;
– 1 gjysmë luge të vogël pluhur për ëmbëlsira;
– gjalpë.

Përgatitja:

Tundni dy vezë, djathin dhe qumështin. Shtoni miellin situr me pluhurin për ëmbëlsira. Bashkoni.

Lyeni me vaj tiganin (pak më shumë se për krepa) dhe me garuzhdë hidheni tretjen.

Piqni 5 minuta në temperaturë mesatare, pastaj me ndihmën e një pjate rrotulloni dhe piqni edhe 2 minuta.

Me këtë tretje do të keni 2 – 3 krepa të trasha.

Lyeni me gjalpë krepat e gatuara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë