Loading…
Recetë: Kërpudha të mbushura, të shpejta dhe shumë të shijshme
  • 21/02/2019 | 18:05

Recetë: Kërpudha të mbushura, të shpejta dhe shumë të shijshme

Kjo është një rëcetë e shijshme dhe dekorativ që shkon me çdo lloj të mishit, transmeton Gazeta Metro.


Qepën e preni imët, karrotat të qërojmë dhe i ngrijmë imët në anën e majtë të rendës.

I fërgojmë me pak vaj qepët dhe karrotat dhe pastaj shtoni mortadellën e copa të imëta në anën e përapëme, me thikë preni arrat dhe mëlmesa sipas dëshirës.

Kërpudhat i qërojmë, dhe i vendosim në një tigan të mbuluar me letër për pjekjehe. Mbushim kërpudhat me masën e përgatitur dhe sipër tyre i vendosim kaçkavall të grirë dhe i pjekim në temperaturë 180 gradë deri sat ë marrin ngjyrë.

Mortadella mund të zëvendësohet me proshutë sipas dëshirës./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 23:22
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë