Loading…

Receta që zhduk për 6 ditë gurët e veshkave

  • 28/03/2017 | 14:52

Receta që zhduk për 6 ditë gurët e veshkave

Gurët në veshka janë një shqetësim madhor për shumë njerëz. Dhimbjet e tyre janë aq të forta se njerëzit përdorin lloj- lloj metodash për të shpëtuar prej tyre.

Disa statistika të fundit të publikuara në SHBA tregojnë se atje vdesin me shumë njerëz nga gurët në veshka sesa nga kanceri i prostatës apo gjirit. Kjo sjell nevojën për kurimin e tyre dhe kontrollet mjekësore të njëpasnjëshme. Por mjekimet dhe recetat natyrale janë gjithmonë më të mirat.

Kjo recetë largon për 6 ditë gurët nga veshkët:

  • Përbërësit:100 ml vaj ulliri, 100 ml birrë,  100 ml lëng limoni
  • Përgatitja:
    Të gjithë përbërësit i shtojmë në një shishe qelqi. Para se t’a përdorni tundeni shishen në mënyrë që të krijohet një përzierje e njëtrajtshme.
  • Përdorimi:
    Konsumoni 50 ml të kësaj përbërjeje çdo mëngjes, menjëherë pasi të zgjoheni. Tundeni shishen gjithmonë para se t’a përdorni.  Përdoreni rregullisht këtë lëng për 6 ditë rresht dhe do të shihni rezultatin mahnitës që vetëm me këto përbërës mund të ndodh./gazetametro.net
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë