Loading…

Reali lëshon pikë: Nxehet gara për titull në Spanjë

  • 12/02/2022 | 19:51

Reali lëshon pikë: Nxehet gara për titull në Spanjë

Më herët është përmbyllur ndeshja mes Real Madridit dhe Villarrealit, duke përfunduar me barazim pa gola, shkruan Gazeta Metro.


Reali ishte mysafir i ekipit të Unai Emery dhe dështoi t’i grumbullonte tre pikë, duke i lënë hapësirë Sevilla që t’i afrohet.

Madrilenët për momentin gjenden 4 pikë më lart se Sevilla, ndërsa lufton që të rikthejë titullin në Santiago Bernabeu.

Sevilla do të tentojë që të ngjitet në vendin e parë, sidomos pas transferimit të Anthony Martial deri në fund të sezonit dhe duke qenë se Reali do të jetë i fokusuar edhe në Champions League.

La Liga edhe këtë sezon premton të jetë e nxehtë deri në fund, ndonëse pa emrat e mëdhenj si Barcelona e Atletico në garë për titull. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë