Loading…

Real Madridi vuan por merr tri pikë ndaj Betisit

  • 29/08/2021 | 08:22

Real Madridi vuan por merr tri pikë ndaj Betisit

Real Madridi ka regjistruar një fitore shumë të vështirë përball Real Betisit në kuadër të xhiros së tretë të La Ligas.


Skuadra e drejtuar nga trajneri italian Carlo Ancelotti ka arkëtuar tri pikë të reja duke iu falënderuar fitores minimale 1-0 ndaj Real Betisit të shtunën, përcjellë KosovaPress.

Pjesa e parë përfundoi pa gola edhe pse “Los Blancos” krijuan disa raste të mira për shënim.

Goli i fitores u realizua në minutën e 61\ kur anësori Dani Carvajal realizoi një gol të bukur pas asistimit nga Karim Benzema.

Në tri ndeshjet e zhvilluara deri më tani, Reali ka regjistruar dy fitore dhe një barazim duke mbledhur shtatë pikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë