Loading…

Real Madrid nis mbrojtjen e titullit, triumfon me përmbysje ndaj Almerias

  • 15/08/2022 | 00:01

Real Madrid nis mbrojtjen e titullit, triumfon me përmbysje ndaj Almerias

Real Madridi e ka filluar mbrojtjen e titullit në edicionin 2022/23 në La Liga me fitore, pasi mposhti Alemrian me përmbysje, 2-1.


Pas vetëm gjashtë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me golin e Largie Ramazani, që u asistua prej Eguaras.

Me këtë gol të vetëm edhe përfundoi pjesa e parë, derisa në të dytën u shënuan edhe dy të tjerë.

Ishte minuta e 61-të e takimit kur Karim Benzema asistoi te Lucas Vazquez, që realizoi për 1-1.

Los Blancos fituan edhe më shumë vetëbesim dhe dolën në vazhdimësi përpara, për të përmbysur më pas rezultatin.

Ishte minuta e 75-të, kur David Alaba nga gjuajtja e lirë e la të shtangur portierin e Almerias, që vetëm e shikoi topin duke u futur në rrjetë.

Real Madridi që u shpall kampion në edicionin e kaluar, shpreson ta mbrojë titullin, derisa në xhiron e dytë do të ketë punë me Celta Vigon. /Telegrafi/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë