Loading…

Real Madrid fiton pastër ndaj Las Palmas

  • 27/09/2023 | 21:01

Real Madrid fiton pastër ndaj Las Palmas

 

Real Madridi është këndellur pas humbjes së xhiros së kaluar.


“Los Blancos” triumfuan me rezultat 2:0 në shtëpi ndaj Las Palmas, në kuadër të javës së shtatë në La Liga.

Brahim Diaz kaloi vendasit në epërsi në minutat shtesë të pjesës së parë, shkruan Gazeta Express.

Rezultati u dyfishua në minutën e 54-të kur Joselu realizoi, pas disa tentativave të dështuara.

Me këtë fitore, Real Madridi merr pozitën e dytë në tabelë me 18 pikë, një më pak se Girona që tani merr lidershipin.

Në anën tjetër, Las Palmas mbetet i 17-ti me vetëm pesë pikë të grumbulluara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë