Loading…

Reagon Macron: Rusia të ndalojë menjëherë operacionet ushtarake

  • 24/02/2022 | 09:25

Reagon Macron: Rusia të ndalojë menjëherë operacionet ushtarake

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka deklaruar se Rusia duhet të ndalojë menjëherë operacionet ushtarake në Ukrainë.


“Franca dënon vendimin e Rusisë për të luftuar Ukrainën. Rusia duhet të ndalojë menjëherë operacionet e saj ushtarake”, tha ai përmes një publikimi në Twitter.

“Franca qëndron me solidaritet me Ukrainën. Ajo qëndron me ukrainasit dhe po punon me partnerët dhe aleatët e saj për t’i dhënë fund luftës”, shtoi ai, transmeton lajmi.net.

Presidenti francez foli me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky mëngjesin e sotëm ku u diskutua për mbështetjen drejtuar Ukrainës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë