Loading…

Reagon Kadri Veseli pas konfirmimit të rasteve me koronavirus në Kosovë

  • 13/03/2020 | 19:02

Reagon Kadri Veseli pas konfirmimit të rasteve me koronavirus në Kosovë

Pas rasteve të konfirmuara me koronavirus në Kosovë, ka reaguar edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK’së), Kadri Veseli, ku ka thënë se duhet të shtohet kujdesi dhe jo paniku, shkruan Gazeta Metro.


Me anë të një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se Kosova ka mjekë të mrekullueshëm dhe ne u besojmë atyre.

“Lus të gjithë qytetarët që të përcjellin dhe respektojnë udhëzimet e profesionistëve shëndetsorë se si ta mbrojmë veten dhe njëri-tjetrin”, ka shkruar ai.

Më poshtë postimi i plotë i tij:

Konfirmimi i dy rasteve me coronavirus në vendin tonë duhet të na shtojë kujdesin, por jo panikun. Kosova ka mjekë të mrekullueshëm dhe ne u besojmë atyre.

Lus të gjithë qytetarët që të përcjellin dhe respektojnë udhëzimet e profesionistëve shëndetsorë se si ta mbrojmë veten dhe njëri-tjetrin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë