Loading…

Reagon Ismet Munishi: Bravo Andorra, na mësuat si luftohet për fanellën e Kombëtares

  • 29/03/2023 | 00:00

Reagon Ismet Munishi: Bravo Andorra, na mësuat si luftohet për fanellën e Kombëtares

Trajneri i njohur, Ismet Munishi, ka reaguar pas barazimit të Kosovës sonte kundër Andorrës në ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Europian ‘Euro 2024’, transmeton Gazeta Metro.


‘Dardanët’ dëshpëruan sonte përballë një kundërshtari që në letër dukej i kalueshëm, por jo edhe në fushë duke barazuar me rezultat 1-1 në ‘Fadil Vokrri’.

Përmes një postimi në Facebook, Munishi ka thënë se Andorra na mësoi si luftohet për fanellën e Kombëtares.

”Andora na jep gooll me skem të ushtruar ne ndërprerje dhe na mësoi si luftohet për fanellen e Kombëtares. Bravo Andora.” ka shkruar ai.

Ndryshe, golin e vetëm për Kosovën e realizoi Edon Zhegrova në minutën e 59’të, kurse dy minuta më vonë shifrat i barazoi sulmuesi Albert Rosas.

Pas barazimit kundër Izraelit dhe Andorrës, të përzgjedhurit e Alain Giresse pas dy ndeshjeve të para radhiten në pozitën e tretë në grupin I me dy pikë. /gazetametro.net

Barazimi me Andorrën, Giresse ankohet në referim: Disa vendime nuk më janë dukur në rregull

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë