Loading…

Reagon Ismet Beqiri: Absurde, me çfarë logjike seanca të mbahet me 18 shkurt

  • 15/02/2018 | 19:26

Reagon Ismet Beqiri: Absurde, me çfarë logjike seanca të mbahet me 18 shkurt

Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit të Kosovës, Ismet Beqiri, ka reaguar për shtyrjen e seancës solemne për shënimin e dhjetë të vjetorit të Pavarësisë.


Ai thotë se një gjë e tillë është absurde dhe e papranueshme.

“Posa u informova nga zyrtarët e Kuvendit, po ashtu lexova edhe në faqen zyrtare të Kuvendit, seanca solemne për shënimin e 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë mbahet më 18 shkurt në ora 12:00. Ky është një absurd i llojit të vet, nuk ka kuptim, për mua është e papranueshme të shtyhet ditëlindja e Republikës së Kosovës. Nuk më intereson fare çfarë arsyetimi mund ta ketë ai ose ata që e kanë bërë këtë veprim absurd. Nëse seanca nuk mbahet më 17 shkurt, atëherë sipas kësaj logjike 10 vjetori mund të shënohet cilëndo ditë brenda këtij viti. Kjo është non sens”, ka shkruar Beqiri në Facebook.

Ai më tutje ka shtuar, “vërtetë a kanë pikë të ndërgjegjes dhe përgjegjësisë bartësit e institucioneve tona, në këtë rast të Kuvendit të Kosovës”.

Shtyhet festa e Pavarësisë, shkak ndërkombëtarët

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë