Loading…

Reagon i pari i Kuvendit rreth vendimit për “Trepçën”

  • 31/10/2016 | 16:20

Reagon i pari i Kuvendit rreth vendimit për “Trepçën”

Pas refuzimit të Gjykatës Kushtetuese ndaj kërkesës së Listës Serbe për tu shqytruar kushtetutshmëria e ligjit për “Trepçën”, vjen edhe reagimi i parë nga i kreu i Kuvendit të Kosoves, Kadri Veseli, i cili në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar.

“E mirëpres vendimin e Gjykatës Kushtetuese, me të cilin konfirmohet pajtueshmëria e Ligjit për Trepçën me Kushtetutën. Urime minatorëve dhe gjithë qytetarëve të Kosovës”, ka shkruar Veseli. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë