Loading…

Reagon Haradinaj për sulmin e deputetit Petrovic: Kërkon denim për sulmuesit

  • 20/03/2019 | 15:02

Reagon Haradinaj për sulmin e deputetit Petrovic: Kërkon denim për sulmuesit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka dënuar sulmin ndaj deputetit, Slobodan Petrovic, transmeton Gazeta Metro.


Në një reagim në profilin e tij zyrtar në Faceboo,  Haradinaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës dhe ka thënë se është i papranueshëm çfarëdo sulmi kundër mendimeve të lira dhe bindjeve politike.

“Në emër të Qeverisë së Kosovës dënoj ashpër sulmin verbal dhe fizik ndaj deputetit të Kuvendit, Sllobodan Petroviq. I papranueshëm çfarëdo sulmi që cenon mendimin e lirë dhe bindjet politike të kujtdo qoftë”, ka shkruar Haradinaj,

Kreu I qeverisë iu ka bë thirrje organeve të hetursisë që ta zbardhin rrëthanat dhe sulmuesit të marrin dënimin e merituar.

“Ftoj organet e hetuesisë që të zbardhin rrethanat dhe sulmuesit të marrin dënimin e merituar”, ka thënë Haradinaj”. Thekson ai.

Sllobodan Petrovic është sulmuar sot nga ish-këshilltari i ish-ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikallo./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë