Loading…

Reagon ashpër Avdullah Hoti, pas përplasjes së sotme mes deputetëve të VV’së e LDK’së në Kuvend

  • 19/11/2020 | 16:23

Reagon ashpër Avdullah Hoti, pas përplasjes së sotme mes deputetëve të VV’së e LDK’së në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas përplasjes të sotme në seancën e Kuvendit mes disa deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Zyra e Kryeministrit të Kosovës përmes një njoftimi për media bën të ditur se Hoti i cilëson si të papranueshme sjelljet dhe gjuhën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

“Kryeministrit Hoti thekson se sjelljet e tilla janë jashtë çdo standardi të komunikimit politik, e sidomos sot kur temë e debatit ishte fati i të pagjeturve, çështje kjo shumë e ndjeshme për shoqërinë tonë, e cila po trajtohet me shumë përkushtim nga Institucionet e Kosovës.”, thuhet tutje në këtë njoftim, raporton Gazeta Metro.

Ndryshe, sot derisa në foltore po fliste deputetja e VV’së, Saranda Bogujevci, ka qenë deputeti Gashi, i cili ka filluar një përplasje verbale me deputeten Mimoza Kusari.

Pas kësaj ka filluar edhe sherri, ku në përkrahje të Kusarit ka dalë deputeti i VV’së, Hekuran Murati, i cili është përplasur fizikisht me deputetin Gashi, ku është përfshirë dhe deputeti Hajrullah Çeku./gazetametro.net

                                                                                    

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë