Loading…

Reagimi i parë nga Kosova për vrasjen e ambasadorit rus

  • 19/12/2016 | 18:50

Reagimi i parë nga Kosova për vrasjen e ambasadorit rus

Reagimi i parë nga Kosova për vrasjen e ambasadorit rus në Turqi, ka ardhë nga ministria e Punëve të Jashtme.

Këtë akt e ka dënuar vetë ministri Enver Hoxhaj, i cili ka ngushëlluar familjen e ambasadorit dhe qeverinë ruse për këtë ngjarje siç e ka përshkruar ai, të rëndë.

“Fuqishëm dënojë sulmin mbi ambasadorin rus në Turqi. Ngushëllime familjes së ambasadorit dhe qeverisë ruse nga populli i Kosovës”, është shkrimi që ka lënë në rrjetin social Twitter Enver Hoxhaj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë