Loading…

Reagimi i mediave serbe pas lirimit të Haradinajt: Krimineli në liri

  • 12/01/2017 | 13:08

Reagimi i mediave serbe pas lirimit të Haradinajt: Krimineli në liri

Mediat serbe kanë raportuar për lirimin me kusht të liderit të AAK’së, Ramush Haradinajt, duke nxjerrë tituj, që tregojnë mospajtim me vendimin e gjykatës franceze, transmeton gazetametro.net.


Kurir raporton për vendimin me titull, “Lirohet krimineli Haradinaj”.

Me titull të ngjashëm raporton edhe Telegraf.rs, duke shkruar, “Krimineli në liri: Gjykata franceze urdhëron lirimin e Haradinajt”.

Gjykata franceze sot vendosi që Haradinaj të lirohet me kusht, që të mos e lëshojë territorin francez, dhe të paraqitet në polici dy herë në javë, derisa gjykata të marrë vendimin rreth kërkesës së Serbisë për ekstradim të mundshëm atje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë