Loading…

Reagimi i Arbër Zenelit tregon gjithçka për humbjen e Alitit

  • 08/10/2020 | 23:53

Reagimi i Arbër Zenelit tregon gjithçka për humbjen e Alitit

‘Euro 2020’ mbetet vetëm një ëndërr për Kosovën. Maqedonia e Veriut ka fituar 2-1 dhe do të luftojë me Gjeorgjinë n’finale për një biletë në Kampionatin Evropian.


Ëndrra evropiane për Kosovën mbetet vetëm një ëndërr. Në gjysmëfinale të play-off, Kosova, që luajti me mungesa të Amir Rrahmanit, Hekuran Kryeziut, Atdhe Muriqit e Milot Rashicës, u mposhtë 2-1 nga Maqedonia e Veriut.

Të gjitha golat në stadiumin “Tose Proeski Arena” u shënuan në 45 minutat e pjesës së parë.

‘Dardanët’, pavarësisht mungesave, bën paraqitje vërtet të mirë, por ishin të pafat.

Kosova krijoi raste dhe u mundua në pjesën e dytë, kur rezultati ishte 2-1, ani pse linte shumë hapësira prapa dhe i krijonte mundësi kundërshtarit për kundërsulme.

Rastin më të mirë në këto 90 minuta e pati Fidan Aliti, rast që nëse do të përfundonte në gol, Kosova ka pasur shansin të fitojë krejtësisht dhe të shkojë në finale.

Por, Aliti nuk u tregua shumë i saktë nga pak metra larg portës, goditjen e të cilit ia priti Stole Dimitrievski.

Se sa ishte shans i artë ishte edhe reagimi i Arbër Zenelit, i cili i vendosi duart në kokë – s’mund ta besonte që topi nuk përfundoi brenda.

Në anën tjetër, Valon Berisha, gjithashtu ishte i shokuar, ai tha se “I vetmi rast 100% ka qenë rasti i fundit, e kam pa (topin) brenda, por Fidani s’mundi të shënojë”.

VIDEO KËTU

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë