Loading…

Ratkoceri: Vizita e Ramës në Maqedoni, do nxisë bojkot të Referendumit

  • 27/09/2018 | 13:20

Ratkoceri: Vizita e Ramës në Maqedoni, do nxisë bojkot të Referendumit

Në Maqedoni këtë të diele do të mbahet referendumi, ku qytetarët e këtij vendi do të mund të votojnë pro ose kundër ndryshimit të emrit të shtetit dhe marrëveshjes me Greqinë.


Para këtij referendumi, në Maqedoni do të qëndrojë edhe kryeministri shqiptar Edi Rama, me qëllim nxitjen e shqiptarëve që të marrin pjesë sa më masivisht dhe të votojnë pro, por sipas analistëve shqiptarë, kjo vizitë pritet të ketë efekt të kundërt.

Opinionisti shqiptar nga Maqedoni, Arben Ratkoceri, botues i gazetës ‘Koha’ atje, thotë se vizita e Ramës në Maqedoni do të krijojë mundësi të mirë për kundërshtarët e referendumit, që përmes rrjeteve sociale dhe formave të ndryshme, që të nxisin bojkot.

“Vizita e kryeministrit Edi Rama në Maqedoni pak ditë para referendumit mund të ndikojë në nxitjen e qytetarëve që ta bojkotojnë atë proces. Sipas opinionistit Arben Ratkoceri, Rama po mendon vetëm si të duket mirë para Brukselit dhe Tiranës ndërsa çështja e Maqedonisë është në plan të dytë”, ka thënë Ratkoceri në Rubikon të KTV’së. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë