Loading…

Ratkoceri: Dikur në Kosovë ndërtoheshin autostrada, sot e gjithë qeveria për një urë me gjatësi 7 metra

  • 03/12/2022 | 23:54

Ratkoceri: Dikur në Kosovë ndërtoheshin autostrada, sot e gjithë qeveria për një urë me gjatësi 7 metra

Gazetari Arben Ratkoceri e ka krahasaur ndërtimin e Urës në Lugun e Drinit si pjesë e infrastrukturës së rrugës Saradran-Ruhot, me kohën kur në Kosovë ndërtoheshin autostrada rreth shtatë kilometra të gjata, transmeton Gazeta Metro.


Sot u inaugurua kjo urë ku të pranishëm ishin kryeministri, Albin Kurti, ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi dhe kryetari i Istogut, Ilir Ferati.

Siç thotë Ratkoceri në një postim në Facebook sot pothuajse të gjithë qeveritarët kishin dalë për të prerë shiritin e një ure me gjatësi prej shtatë metrave.

”Dikur në Kosovë inaguroheshin ura në autostrada me rreth 7 km gjatësi ndêrsa sot dikund në Pejë e gjithë qeveria ka prerë shiritin e një ure mbi një prockë me gjatësi prej 7 metrave,” ka shkruar ai.

Rreth kësaj ure ka reaguar ashpër edhe deputeti i AAK’së, Bekë Berisha, të cilit më vonë i reagoi edhe i pari i Istogut. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]azetametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë