Loading…

Raportohet se dy klube janë vënë pas shërbimeve të Shaqirit

  • 02/10/2020 | 15:59

Raportohet se dy klube janë vënë pas shërbimeve të Shaqirit

Xherdan Shaqiri me mundësi të mëdha do të ndërrojë skuadër.


Futbollisti që ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve, është interesim i dy skuadrave, njëra prej tyre nga Serie A.

Gazetari i afërt me klubin e Liverpoolit, James Pearce, ka raportuar se dy klube kanë hapur negociatat me klubin anglez për transferimin e 28 vjeçarit.

Futbollisti nuk ka qenë i ftuar në ndeshjen e fundit të EFL Cup, ku Liverpool u mund nga Arsenal.

Xherdan Shaqiri te Liverpool ishte transferuar nga Stoke City, në vitin 2018.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë