Loading…

Raportohet që Policia ka gjetur një mini-bunker në argjendarinë në Prishtinë

  • 03/12/2023 | 20:51

Raportohet që Policia ka gjetur një mini-bunker në argjendarinë në Prishtinë

Policia e Kosovës po vazhdon bastisjen në një argjendari në Prishtinë, e cila dyshohet që ka pasur lidhje me rastin e plaçkitjes në Suharekë.


Aty po dyshohet për një mini- bunker (Strehim i posaçëm, zakonisht i futur përgjysmë në tokë, me mure të trasha betoni e me frëngji) në të cilën ekipet e hetuesisë po dyshojnë se ka të fshehur ari, raporton Indeksonline.

Nga ngjarja e grabitjeve në Suharekë, një person është vrarë, dy policë janë plagosur një është lënduar dhe shtatë të dyshuar janë arrestuar.

Arrestohet edhe një person gjatë bastisjes në argjendarinë në Prishtinë, konfiskohen edhe stoli ari

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë