Loading…

Raportimet e fundit: Ushtria ukrainase deri tani ka vrarë 450 ushtarë rusë

  • 25/02/2022 | 09:55

Raportimet e fundit: Ushtria ukrainase deri tani ka vrarë 450 ushtarë rusë

Sipas inteligjencës britanike, raportohet se 450 ushtarë rusë janë vrarë nga forcat e ushtrisë ukrainase gjatë luftimeve të para, shkruan Gazeta Metro.


Ushtria ukrainase ka dhënë detajet përmbledhëse për ditën e parë të luftimeve me Rusinë.

Sipas të dhënave nga terreni, Rusia ka dërguar 30,000 deri në 60,000 trupa vetëm sot në Ukrainë.

Ndërsa, ushtria Ukrainase ka arritur të shkatërrojë 30 tanke, 5 aeroplanë dhe 6 helikopterë.

Inteligjenca britanike ka njoftuar se sipas Sekretarit të Mbrojtjes, 450 ushtarë rusë janë vrarë deri më tani. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë