Loading…

Ramush Haradinaj është arrestuar në Francë

  • 04/01/2017 | 20:12

Ramush Haradinaj është arrestuar në Francë

Është arrestuar lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, gjersa po gjendej në Francë.


Në AAK i kanë thënë Gazetës Metro se kanë marr njoftime se Haradinaj është ndaluar, por ende nuk e dinë saktë se çfarë ka ndodhur.

Por, me gjasë ai është ndaluar në bazë të një dosje të Interpolit.

Ndërkohë, arrestimin e Haradinajt e ka konfirmuar për Gazetën Metro, edhe një burim tjetër brenda AAK’së.

“Ky ndalim i ngjason atij në Slloveni, dhe është derivat i një dosje nga Interpoli e deponuar nga Ministria e Brendshme e Serbisë”, ka thënë jozyrtarisht burimi.

Më herët Haradinaj ishte arrestuar në Slloveni, po në bazë të dosjeve në Interpool, por ishte liruar pak ditë më pas.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë