Loading…

Rama uron Trumpin

  • 09/11/2016 | 11:25

Rama uron Trumpin

 

Kryeministri shqiptar Edi Rama nuk ka vonuar shumë dhe ka reaguar për ngjarjen që po tërheq vëmendjen e gjithë botës, zgjedhjes së Donald Trumpit President të Amerikës.

“Populli amerikan bëri sot zgjedhjen e tij. Një mike e madhe e Shqipërisë, Kosovës dhe gjithë shqiptarëve, Hillary Clinton, nuk i’a doli dot të bëhet Presidentja e parë grua në historinë e Shteteve të Bashkuara.”, ka thënë Rama.

Ai poashtu shtoi se kundërshtari i saj, Donald Trump, u zgjodh Presidenti i dyzetëpeste i SHBA-ve, duke e bindur sovranin të votojë alternativën e tij, pas një debati të pazakonshëm brenda e jashtë Shteteve te Bashkuara te Amerikes, raporton gazetametro.net

Rama në fund tha se ka bindjen se marredhenia strategjike e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara, do të vijojë të forcohet në funksion të vlerave e të interesave të përbashketa, të cilat e bëjnë Shqiperinë nje mik e aleat të çmuar të popullit e të qeverisë amerikane./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë