Loading…

Rama tregon se çfarë i tha Biden gjatë bisedës disa minutëshe që patën

  • 30/06/2022 | 08:54

Rama tregon se çfarë i tha Biden gjatë bisedës disa minutëshe që patën

Kryeministri i Shqipërisë të mërkurën është takuan me presidentin e SHBA-ve, Joe Biden ku kanë biseduar për pak minuta në samitin e NATO-s.


Ai në një postim ka shkruar se Biden i tha fjalë të mira për rolin që po e tregon në Këshillin e Sigurimit dhe në NATO.

Tutje kryeministri shqiptar ka treguar se Biden ka shprehur dëshirën që të bëjnë një organizim me rastin e 100 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet dy vendeve.

“Dëgjova nga Presidenti Joe Biden fjalët më të mira për Shqipërinë dhe rolin e saj në Këshillin e Sigurimit e në NATO, si edhe shprehjen e dëshirës së tij për të organizuar diçka bashkërisht me rastin e 100 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike të Shqipëri-SHBA”, ka shkruar kryeministri Rama.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë