Loading…

Rama tregon pse shkarkoi ministrin e LSI’së Ylli Manjani (Video)

  • 01/02/2017 | 21:26

Rama tregon pse shkarkoi ministrin e LSI’së Ylli Manjani (Video)

Kryeministri, Edi Rama ka folur në një intervistë për “Ora News” për zhvillimet e fundit politike nga shkarkimi i Ylli Manjanit te marrëdhënia brenda koalicionit.

“Besoj se nuk mund të ekzistojë një qeveri serioze në botë nëse një ministër nuk respekton skuadrën, rregullat që ka skuadra dhe mbi të gjithë detyra. Pasi detyra e minisrit është të mbulojë detyra që ka portofoli i tij dhe jo të bëjë opinion bërësin, apo opinion dhënësin ose opinion tjetërsuesin”, u shpreh Rama.

Kreu i qeverisë iu referuan në këtë deklaratë të tij Kodit Etik që qeveria e tij ka miratuar në fillim të mandatit.

Nga ana tjetër, Rama ironizoi deklaratat e bëra nga ministri Koka dhe deputeti i LSI, Vangjel Tavo lidhur me problemin e kanabizimit të vendit.

“Nuk i marr seriozisht burrat me kostum që flasin pas pilafit apo gjatë pilafit”, u shpreh Rama.

“Çdo njeri ka të drejtë për të gabuar njëherë.”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë