Loading…

Rama-SHBA’së: Mos na lini me rusët

  • 24/02/2017 | 12:01

Rama-SHBA’së: Mos na lini me rusët

Ballkani është në rrezik për të rënë nën ndikimin e Rusisë nëse administrata e Donald Trump-it injoron këtë rajon, ka thënë kryeministri i Shqipërisë me shqetësim në një intervistë për The Telegraph.

Në një intervistë të gjatë për gazetën britanike, Rama, që në artikull quhet, “lider karizmatik”, thotë se pa ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës “Ballkani nuk do të jetë një vend me paqe e bashkëpunim”,  njofton Klan Kosova.

“Për SHBA-në kjo anë është shumë e rëndësishme në kuptimin strategjikë dhe për ne SHBA-ja është shumë e rëndësishme, po ashtu”, ka thënë, pos tjerash, Rama.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë