Loading…

Rama pritet në Stamboll nga Erdogan

  • 09/07/2017 | 19:12

Rama pritet në Stamboll nga Erdogan

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka udhëtuar në Stamboll ku ka zhvilluar një takim me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan.


Rama përmes Facebok-ut ka thënë se me Erdoganin kanë diskutuar për projektet e përbashkëta në një takim që sipas tij ka zgjatur rreth 90 minuta.

Rama po qëndron në Stamboll ku nesër do të marrë pjesë në Kongresin Botëror të Naftës, transmeton gazetametro.net.

“Progres i qenësishëm për aeroportin e Vlorës dhe linjën ajrore shqiptare, me asistencën logjistike e teknike të Turkish Airlines”, shkruan Rama ndër tjerash në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë