Loading…

Rama ironizon me Brukselin pas Samitit: Sot gjithçka ishte bukur nëse do i realizonin premtimet e tyre

  • 23/06/2022 | 14:50

Rama ironizon me Brukselin pas Samitit: Sot gjithçka ishte bukur nëse do i realizonin premtimet e tyre

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, me një postim në rrjetin social Twitter, ka “përshëndetur” përfundimin e takimit të liderëve të Bashkimit Europian, të cilët sot mbajtën samitin e tyre periodik, shkruan Gazeta Metro.


Rama shkroi se sot gjithçka ishte bukur, nëse edhe premtimet e tyre do të realizoheshin.

“Vend i bukur njerëz të këndshëm fjalë të bukura foto të bukura dhe imagjinoni sa më bukur mund të ishte nëse premtimet e bukura do të pasoheshin nga një dorëzim i këndshëm”, shkroi ai.

Kryeministri shqiptar tha se ata nuk do të dorëzohen dhe do të punojnë në çdo moment për ta bërë Shqipërinë anëtare të Bashkimit Europian.

“Por ne shqiptarët nuk jemi aq të mirë sa të dorëzohemi bukur! Kështu që ne do të vazhdojmë dhe do të punojmë edhe më shumë për ta bërë Shqipërinë një anëtare të mirë të BE-së”./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë