Loading…

Rama i përgjigjet Athinës: Falenderoni Zotin që asnjë i pafajshëm nuk humbi jetën sot

  • 28/10/2018 | 20:14

Rama i përgjigjet Athinës: Falenderoni Zotin që asnjë i pafajshëm nuk humbi jetën sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka kthyer një përgjigje Athinës pas reagimit për vrasjen e grekut në fshatin Bularat në Gjirokastër, pasi ky i fundit nuk iu bind udhrit për t’u dorëzuar, përcjell gazetametro.net.


Ministria e Jashtme e Greqisë e ka quajtur vrasjen të papranueshme, derisa kryeministri i Shqipërisë përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se duhet të falenderohet Zoti që askush i pafajshëm nuk humbi jetën sot.

Ndër të tjera, Rama e ka quajtur ekstremistin grek ‘i fandaksur’ dhe është shprehur se policia e Shqipërisë e bëri vetëm detyrën e saj.

Ndryshe, Konstantinos Kacifas u ekzekutua nga RENEA sot pasdite në Bularat, pasi nuk iu bind urdhrit për tu dorëzuar.

Ai kishte hyrë në Shqipëri në datë 2 tetor, ndërsa kishte vendosur disa flamuj grek në fshatin e Gjirokastrës në kuadër të festës greke./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë