Loading…

Rama hidhet ‘në sulm’ e ua bllokon vendimmarrjen aksionarëve që i emëroi opozita, ka një paralajmërim për ta

  • 09/06/2023 | 22:47

Rama hidhet ‘në sulm’ e ua bllokon vendimmarrjen aksionarëve që i emëroi opozita, ka një paralajmërim për ta

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka bllokuar vendimmarrjen e aksionarëve të ndërmarrjeve publike që u emëruar dje nga opozita (VV, AAK, Nisma), pas krijimit të shumicës në Kuvendin e Prishtinës.


Ai, këtë gjë e ka bërë duke shkarkuar aksionarët që ka emëruar vetë ai, për ta pamundësuar funksionimin e aksionarëve të emëruar nga Kuvendi Komunal.

“Komisionet komunale të aksionarëve nuk mund të mblidhen dhe të marrin vendime pa qenë të plotësuara në përbërje të plotë sic e përcakton ligji, një anëtar i emëruar nga kryetari dhe një anëtar nga Kuvendi Komunal”, ka shkruar Rama.

Rama ka paralajmëruar se çdo vendim i nxjerrë kundërligjshëm në Komunën e Prishtinës, do të “atakohet” me procedura gjyqësore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë