Loading…

Rama e Thaçi ‘çojnë në këmbë’ serbët (Foto)

  • 19/04/2017 | 22:14

Rama e Thaçi ‘çojnë në këmbë’ serbët (Foto)

Deklaratat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama  dhe ajo e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për mundësinë e bashkimit të këtyre dy shteteve në rast se Bashkimi Evropian ua mbyll dyert, ka bërë bujë në mediat serbe.

Dje, kryeministri shqiptar, Edi Rama ka deklaruar se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën nuk mund të përjashtohet nëse perspektiva për anëtarësimin e Ballkanit në BE bllokohet. I menjëhershëm ka qenë reagimi i medieve dhe figurave kryesore politike në Serbi, transmeton lajmi.net.

Ndërsa, sot presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme. Edhe kjo deklaratë e të parit të Kosovës ka bërë bujë në mediat serbe.

screenshot_1

screenshot_2

38456228_303-1-768x376

8dd6412f-90b9-404a-b863-520b066df667_cx0_cy6_cw0_w1023_r1_s-1

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë