Loading…

Rama beson se procesi i Haradinajt do të përfundojë ashtu siç duhet

  • 02/02/2017 | 13:01

Rama beson se procesi i Haradinajt do të përfundojë ashtu siç duhet

Ashtu edhe siç u paralajmërua, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, u gjend sot në zyrat e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për të takuar kështu zyrtarë të kësaj partie. Qëllimi i vizitës së tij, është kryetari i kësaj partie Ramush Haradinaj, i cili gjendet në Francë dhe po përballet me drejtësinë atje.


Gjatë këtij takimi i kryeministri Rama, tha se procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet.

Atë e priti nënkryetari i AAK’së Ardian Gjini, i cili vizitën e Edi Ramës e vlerësoi si nderim për udhëheqësin e tyre Ramush Haradinaj.

Kryeministri Rama, pas takimit tha se me zyrtarët e AAK’së, kanë diskutuar për situatën në përgjithësi, përveç atyre se në çka po kalon Haradinaj, duke besuar po ashtu se Haradinaj do të lirohet shpejtë.

Rama theksoi se me procesin e Haradinajt, është edhe momenti që të fshihet përfundimisht e gjithë lista e këtyre urdhër-arresteve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë