Loading…

Rama bën apel: Mos dërgoni më ndihma, tani na duhen para

  • 28/11/2019 | 12:05

Rama bën apel: Mos dërgoni më ndihma, tani na duhen para

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë apel që më mos të dërgojnë ndihma me pako ushqimore dhe rroba, pasi nuk ka më kapacitet për pranimin e tyre, shkruan Gazeta Metro.


Pas ndihmave të shumta që janë dërguar në Durrës dhe Thumanë, kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka kërkuar që të ndalohen këto ndihma pasi që hapësirat e magazinimit po shteren.

“Në Portin e Durrësit s’ka më kapacitet për depozitimin e tyre dhe nevoja është përmbushur e tejkaluar, falë shumë njerëzve, sipërmarrjeve, organizatave, institucioneve brenda e jashtë.”, ka shkruar Rama.

Tutje ai ka thënë që njerëzit mund të kontribuojnë me para me aq sa kanë mundësi, në adresën e qeverisë.

Më poshtë keni postimin e plotë të Edi Ramës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë