Loading…

Rakiq kërkon tërheqjen e ROSU-t nga veriu

  • 14/01/2017 | 19:30

Rakiq kërkon tërheqjen e ROSU-t nga veriu

 Kryetari i veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, ka kërkuar tërheqjen e menjëhershme të Forcave Speciale të Polcisë së Kosovës të njohura si (ROSU) që janë vendosur sonte në veri të vendit.


Rakiq ka thënë për Tanjug se përfaqësuesit e komunitetit ndërkombëtar kërkojnë që të bëhet përpjekje për të vënë presion mbi Prishtinën, dhe përfaqësuesit zyrtar në very të Kosovës për tërheqjen e këtyre Forcave Speciale.

rosu3-1

rosu2-780x439

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë