Loading…

Rakic: Ndërkombëtarët të reagojnë për deklaratën e Haradinajt

  • 04/05/2017 | 10:50

Rakic: Ndërkombëtarët të reagojnë për deklaratën e Haradinajt

Kryetari i Mitrovicës Veriore, Goran Rakic ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili ka thënë se presidenti i zgjedhur serb, Aleksandar Vucic nuk duhet të luajë më me shqiptarët.


Sipas kreut të Mitrovicës Veriore, nuk është në interes të popullit shqiptar që të përfaqësohet nga siç tha ai “ata që e mbrojnë urrejtjen dhe dhunën”, raporton “Tanjug”, përcjellë Klan Kosova.

Rakiq njëherish i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar për t’iu përgjigjur siç i quajti ai “kërcënimeve të liderëve shqiptarë që nuk kontribuojnë në stabilitetin e Kosovës”

“Pajtimit mes popullit serb dhe shqiptar në Kosovë, mund të bëhet  vetëm atëherë kur do të pastrohen fantazmat e së kaluarës” ka shtuar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë