Loading…

Rahovec,formohet komisioni për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga breshëri (Video)

  • 25/05/2017 | 12:12

Rahovec,formohet komisioni për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga breshëri (Video)

Kryetari i Komunës së Rahovecit Idriz Vehapi, ka nënshkruar sot vendimin për formimin e komisionit për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga breshëri në bujqësi në muajin maj.


Sipas pikës dy të vendimit, komisioni ka për detyrë që të konstatojë  dhe të bëj vlerësimin e dëmeve të shkaktuara në sektorin bujqësi, kurse pika katër e vendimit, thotë se komisioni do të fillojë punën menjëherë, pas nënshkrimit të këtij vendimi dhe punët të përfundojnë në një afat të arsyeshëm.

Shikoni KËTU videon e dëme në vreshtat e Rahovecit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë